ממורינגה ועד ספירולינה: כל מה שצריך לדעת על סופר פוד

המודעות לגבי החשיבות של אורח חיים בריא עלתה באופן משמעותי בעשור החולף, לא מעט בזכות מזונות הנחשבים כ"סופר פוד" שמעניק לגוף מינרלים, ויטמינים כמו גם תמציות אשר נועדו לחזק את המערכת החיסונית של הגוף ואף להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, בייחוד בעידן שבו רבים סובלים ממגפת ההשמנה ומשלבים בתפריט מזון מתועש ורווי שומן כמו גם כימיקלים. אם גם אתם רוצים לשנות תפריט התזונה שלכם ושל בני המשפחה, להלן מזונות העל שאותם צריך להכיר, ובהתאם לכך לשלב בתפריט.

מורינגה מכונפת

אחד מהלהיטים החמים בעולם הסופר פוד שמגיע היישר מהמזרח הוא מורינגה מכונפת אשר לה מיוחסים סגולות רפואיות רבות, וזאת עקב מיצוי של העלים והזרעים לטובת יצירה של אבקה שבה ניתן להשתמש כתוסף תזונה. היתרונות של הסופר פוד הזה כוללים בין היתר חיזוק מערכת החיסון, ניקוי רעלים ורדיקלים חופשיים בגוף, איזון לחץ דם כמו גם רמות סוכר גבוהות. הסיבה לכך נובעת מתוך מחקרים שמצאו כי בעלים כמו גם זרעים יש ריכוז גבוה מאוד של נוגדי חמצון שמהם ניתן להפיק עלים אותם טוחנים לטובת צריכה של תוסף תזונה או בתצורה של שמן שבו נעשה גם שימוש בתעשיית הטיפוח והביוטי.

זרעי צ'יה

סידן הוא המרכיב הדומיננטי ביותר בגוף האדם, ולכן צריכה מוגברת של סידן מהווה חלק בלתי נפרד מיצירה של איכות חיים משופרת המונעת שחיקה של הסחוסים ובהתאם לכך גם בעיות בריאותיות רבות. זרעי צ'יה הפכו לאחד ממזונות העל הנמכרים ביותר בארץ כמו גם בעולם, וזאת בזכות ריכוז גבוה מאוד של סידן לצד ויטמינים שנועדו לסייע גם לטובת שיפור מראה השיער, כל זאת באמצעות נטילה קבועה של הזרעים הן כתוסף תזונה או בתצורה הטבעית לטובת הכנה של שייקים.

 

 

כורכום

רבים מכירים את הכורמכום בזכות היותו תבלין דומיננטי, אולם האם ידעתם כי מדובר גם במזון על שמגן על הלב ואף נועד לעכב את תהליך החמצון בגוף לטובת הפחתה של כולסטרול. מדובר באחד מצמחי המרפא הנחקרים ביותר בעולם ועדות לכך ניתן לראות בשורה של מחקרים אשר הובילו לפיתוח של תוסף תזונה המכיל את הכורכום לצד מינרלים כמו גם נוגדי חמצון שנועדו להוביל לחיזוק המערכת החיסונית וכן קבלת כלל היתרונות המיוחסים לו, וזאת בזכות מחקרים שמצאו כי הכורכומינואידים שהינו החומר הפעיל וזה שלמעשה יוצר את הצבע הצהוב הוא בעל יכולת להיקשר לחומרים רעילים בכבד. אורח חיים בריא הכולל את התוסף הזה יכול לסייע לטובת חיזוק הגוף.

ספירולינה

ספירולינה היא אצה כחולה המשמשת כמקור תזונתי חשוב מאוד לאדם, וזאת בשל חומצות אמינו כמו גם מינרלים וחלבונים. לאור הביקוש הגבוה, גם בישראל החלו לפתח חוות גידול שמאפשרת לגדל את האצות ובהתאם לכך להפיק מהן את הכמוסות שמכילות את כל החומרים הטובים שנועדו לעודד תהליכים כמו ירידה וחיטוב הגוף, שיפור בריאות המעיים, שיפור תהליכים מטבוליים ואפילו הפחתה של תסמיני אלרגיה.

לסיכום

אין ספק כי מזון העל הפך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים, וזאת בשל שורה של מחקרים כמו גם תגובות אוהדות מצד גברים ונשים אשר החליטו לבצע שינוי ולשלב את תוספי התזונה לטובת יצירה של אורח חיים בריא. לפני

נגישות