המאכלים שיכולים לשפר את מראה השיער שלכם

שיער יפה, בריא וזוהר משפיע בצורה דרמטית על התחושה האישית. למעשה, הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהתפיסה האסתטית שלנו ועל כן רבים מאיתנו מקדישים לא מעט שעות לטובת טיפוח השיער באמצעות מוצרים ייעודים. אולם, האם ידעתם כי לתזונה יש השפעה משמעותית על המראה של השיער? ישנם לא מעט מאכלים איכותיים שיכולים לא רק לחזק את שורש השיער אלא גם להפחית את נשירת השיער. נשירת שיער נחשבת לאחת הבעיות המרכזיות של נשים וגברים רבים שמוצאים את עצמם עם נשירה קיצונית שמשפיעה מאוד על הדימוי והביטחון העצמי. מה עושים כדי להתמודד? אנחנו כאן עם כל התשובות והמידע.

המאכלים שיכולים לשפר את מראה השיער שלכם

נשירת שיער – שיטות לטובת התמודדות

אם אתם סובלים מנשירת שיער, השלב הראשון והחשוב ביותר בשביל ליצור שיפור הוא לקבוע תור לרופא. אם צריך רופא תוכלו לבצע זימון תורים און ליין, וזאת מתוך מטרה לאבחן את הנשירה באמצעות סדרה של בדיקות. באמצעות בדיקת דם פשוטה ניתן לגלות האם קיימים חוסרים תזונתיים כמו למשל ברזל וחלבון, ובהתאם לכך לבנות תפריט תזונה הכולל קטניות, בשר, דגים, ביצים והודו. מדובר במזון עשיר בברזל ועל כן הוא אידיאלי בעבור גברים ונשים שסובלים מנשירת שיער כמו גם שיער יבש ובלוי, מתוך מטרה ליצור איזון תזונתי. בנוסף, מראה השיער ובהתאם לכך גם נשירה מושפעים מאוד מרמת הלחות. עדיף לשלב בתפריט שלכם וזאת כאמור בליווי של רופא וכן תזונאית ירקות ירוקים כמו למשל תרד, כרוב וקייל. כאשר אתם נמצאים בבקרה לגבי החוסרים התזונתיים כמו גם אורח החיים אפשר ליצור שינוי ממשי הן בקצב הנשירה והן בשיפור המראה – ממראה דליל ויבש למראה שיער חזק, בריא ושופע. שימו לב כי כיום ניתן להיעזר גם בתוספי תזונה ייעודים כמו למשל תוסף תזונה ביוטין או תוסף תזונה קולגן, מתוך מטרה להתמודד עם נשירה ולקבל את המינרלים כמו גם הוויטמינים שהשיער זקוק לו בריכוז גבוה.

השינוי התזונתי לא עובד? יש מה לעשות בעניין

אם אתם מבחינים כי גם לאחר שביצעתם שינוי תזונתי והנשירה ממשיכה, במקרים קיצוניים ניתן להיעזר בשיטות להצמחת שיער הכוללות בין היתר טיפול מזותרפיה, PRP כמו גם השתלת שיער. מדובר בשיטות מצוינות שאחוזי ההצלחה שלהם הם גבוהים ביותר, כאשר חלק מהותי מהטיפול כולל גם אלמנטים אותם אפשר לבצע בבית כמו למשל עיסוי הקרקפת וכן שימוש במעסה גומי לקרקפת. בשילוב של השיטות הללו ביחד עם תזונה נכונה ומאוזנת יכול מאוד לסייע לכם לטובת התמודדות עם הנשירה כמו גם עם שיער חלש ודליל. שימו לב כי כיום ניתן לקבל ייעוץ מקצועי מצד תזונאית העובדת בקופת החולים כמו גם ברשתות החברתיות העמוסות במידע בנוגע למאכלים אותם רצוי לשלב בתפריט היומיומי.

בין המאכלים המומלצים ניתן למנות את סוגי המזון הבאים: בטטה (שהיא בריאה מאוד באופן כללי), שקדים, ביצה שלמה וכן כבדים. מדובר במאכלים הידועים בספרות המחקרית כבעלי השפעה מיטבה על השיער, בשל ריכוז גבוה של ויטמין 12B כמו גם מינרלים המחזקים את זקיקי השיער ובהתאם לכך תורמים ליצירה של מראה שיער בריא. זכרו כי הרגלי תזונה חדשים לא יעניקו לכם את התוצאות באופן מידי אלא מדובר בשינוי אותו צריך לבצע למשך תקופה ארוכה, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר מערך תומך המתבצע הן באמצעות שיטות להצמחת שיער והן באמצעות מזון איכותי ולא מתועש.

לסיכום

לתזונה שלנו יש השפעה אדירה על השיער. אם גם אתם סובלים מנשירה, זכרו כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט לשנות את המצב ע"י תיאום פגישה אצל רופא אשר יאבחן את מצב השיער ואת הנשירה כמו גם יבצע בדיקות כמו בדיקת דם, מתוך מטרה לעלות על חוסרים תזונתיים שמשפיעים באופן ישיר על צמיחת וחוזק השיער.

 

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות