חולים בסוכרת? אתם לא חייבים לוותר על שוקולד

סוכרת

סוכרת היא  מחלה נפוצה הקשורה לתהליך חילוף החומרים בגוף, ומתאפיינת בריכוז גבוה של סוכר כתוצאה מבעיה בתגובה וביכולת הייצור של הורמון האינסולין ובקליטתו בגוף. המחלה עלולה לגרום למחלות נלוות כמו גם סיבוכים קשים, אולם החדשות הטובות הן שניתן לשלוט על רמות הסוכר ולנהל אורח חיים בריא באמצעות שינויים בהרגלי התזונה. קבלת האבחנה אודות הסוכרת היא לא פעם דרמטית מאוד, בשל המחשבה כי עכשיו נדרש להפחית באופן משמעותי מזון מסוים ואפילו שוקולד שאותו אין מבוגר אחד שלא אוהב. הוא נימוח, טעים ומהווה חלק בלתי נפרד מהנאות בחיים. אם אתם סוכרתיים, חשוב שתדעו כי אתם ממש לא חייבים  לוותר על שוקולד – אלא להפך.

שוקולד – בעל השפעה חיובית על התזונה של סוכרתיים

כל סוכרתי יודע כי לאחר קבלת האבחון, נדרש להפחית עד להעלים לגמרי את צריכת השוקולד מאחר והוא עשיר בשומן כמו גם מכיל רמות סוכר גבוהות שיכולות להקפיץ את המדדים. לסוכרת יש השלכות משמעותיות על הרכב התזונה ועל כן אם קיבלתם אבחנה כי אתם סוכרתיים, מומלץ לעבור לקריאה נרחבת על סוכרת ועל הרגלי התזונה הטובים ביותר אותם נדרש ליישם בשביל ליצור איכות חיים טובה לצד הסוכרת. למרות הדעה הרווחת, ניתן בהחלט לשלב בתפריט התזונה שוקולד ומסוג ספציפי – שוקולד מריר. שוקולד מריר נמצא בשורה של מחקרים כבעל השפעה מיטבית על הגוף מאחר וביחס לשוקולדים אחרים רמות הסוכר בשוקולד מריר הן נמוכות מאוד. שוקולד מריר הוא למעשה מזון טבעוני וככזה אין בו חלב או כולסטרול ועל כן הוא נחשב לשוקולד אידיאלי בעבור מבוגרים שרוצים לווסת את רמות הסוכר אבל גם לא רוצים לוותר על חטיף שוקולד. יחד עם זאת, שילוב של שוקולד צריך להתבצע רק לאחר תיאום פגישה עם דיאטנית המתמחה בתחום של תזונה לסוכרתיים וזאת מתוך מטרה להתאים את צריכת השוקולד לתפריט ותוך שימת דגש על התגובה לעלייה בערכי הסוכר בדם, כל זאת כחלק מיצירה של תהליך מבוקר של שליטה על רמות הסוכר.

מהם היתרונות של שוקולד מריר?

שוקולד מריר הוא תצורה טהורה של צמח הקקאו שנמצא בשורה של מחקרים כבעל השפעות חיוביות על הבריאות, וזאת בשל ריכוז גבוה של נוגדי חמצון כמו גם מינרלים. זאת ועוד, פודקאסט מרתק בנושא סוכרת היריון יכול לספק לכם לא מעט ידע בנוגע לחשיבות של שילוב שוקולד מריר בתזונה של נשים בהריון כמו גם סוכרתיים, וזאת בשל העובדה כי מעבר לעובדה כי מדובר בשוקולד טעים הוא בהחלט יכול לתרום להפחתת לחץ דם – תסמין מוכר אצל נשים בהריון המאובחנות עם סוכרת סוג 2 כמו גם אצל מבוגרים עם עודף משקל שאובחנו עם סוכרת. יחד עם זאת, שילוב של שוקולד בתפריט צריך להתבצע באופן מידתי ובהתאם לתפריט אותו קובעת התזונאית. הקפדה על תפריט כמו גם על פעילות גופנית יכול בהחלט ליצור שיפור משמעותי לא רק בהיבט הבריאותי, אלא גם בהיבט נפשי.

לסיכום

קבלת האבחנה אודות סוכרת היא אבחנה דרמטית שמשפיעה מאוד על איכות החיים, בשל השינויים התזונתיים אותם נדרש לבצע, כאשר השילוב של שוקולד מריר הוא בהחלט אפשרי במידה והשילוב מתבצע בצורה מבוקרת ותוך שימת דגש על בחירה בשוקולד מריר איכותי. בכך, תוכלו לא רק להתמודד עם רמות הסוכר ולחץ הדם אלא גם ליצור לעצמכם פינוק בריאותי שישדרג את התפריט ויאפשר לכם להתנהל בצורה רגילה ככל האפשר, וזאת למרות הימצאות הסוכרת.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות