ביטוח מסעדות ובתי קפה: המדריך השלם לבעל העסק העצמאי

לא מעט אנשים בוחרים ללכת אחר החלום. יש כאלו מתוך תשוקה אמיתית לתחום הקולינרי, יש כאלו מתוך חלום רומנטי להחזיק מקום שמקבל ומשמח אנשים, ויש כאלו מתוך מבט כלכלי קר וממוקד. מכאן שאם גם אתם מבקשים לנהל מסעדה או בית קפה משלכם, טוב לדעת שאין זה באמת משנה מהו הטריגר שמניע, אך כן חשוב כיצד מנווטים למקום של הצלחה ובו זמנית נמנעים מכשלים ומאתגרים כלכליים, וכאן ביטוחים ייעודיים עבור עסקים עצמאיים נכנסים למשוואה. אם כן על אלו ביטוחים מדובר? אבנר הייזלר ניגש לעשות סדר!

מספר ביטוחים שמוטב להכיר

ניהול עסק מתחום ההסעדה דורש לא מעט לוגיסטיקה, הוצאות ותחומי אחריות. יש לשלם משכורות, יש לרכוש מוצרים, יש לשלם שכירות, יש לנהל עובדים, יש לעקוב אחר מלאי וכדומה, ועל כן יהיה זה חבל אם כל ההשקעה תלך לאיבוד רק בשל נזק כלכלי שלא נמצא לו כיסוי מתאים. מכאן ממש כפי שמסביר אבנר הייזלר במאקו מהי החשיבות של הביטוח הסיעודי עבור בני הגיל השלישי, כך גם הייזלר מסביר שעבור עסקים מתחום ההסעדה מחכים מספר ביטוחים ייעודיים. כאן ניתן למצוא ביטוח תכולה, ביטוח מבנה, ביטוח צד ג' ללקוחות, ביטוח חבות מוצר, ביטוח אובדן רווחים וכדומה. האם כל אותם ביטוחים אכן חיוניים? מאוד תלוי מה מציעים הביטוחים השונים ומהם הצרכים הפרטיים שלכם כבעלי העסק.

 

הכוח בידיים של הלקוח

הייזלר אושיה ידועה בתחום הביטוחים. בעל ניסיון עשיר וידע מעמיק שנוגע לאינספור נושאים בתחום. עם זאת, אם תחפשו את אבנר הייזלר בפייסבוק, סביר להניח שתתקשו למצוא, אך אם תחפשו אותו באפיקים משמעותיים אחרים, כגון במאקו או בynet, אתם עשויים למצוא לו לא מעט אזכורים. עתה אם נבקש לחזור על המלצה אחת משמעותית, נבחר בהמלצה הבאה: כיום בתחום הביטוחים התחרות על הלקוח מאוד גדולה, כך שהכוח בידיים שלו. מה זה אומר? שניתן להתמקח ושניתן לבנות את חבילת הביטוחים בהתאם לצרכים אישיים (אין דבר כזה לשלם על נדבך ביטוחי שאינו רצוי). מכאן שאם גם אתם עומדים לעשות ביטוח (או כמה), מוזמנים לנהוג בצורה כלכלית וממוקדת.

המיגונים מייקרים את ההוצאה? עברו לפוליסה הבאה!

כבעל ניסיון, הייזלר ממליץ לשים דגש על תחום המיגונים. שנסביר? ובכן מי שקרא את הכתבה על אבנר הייזלר ב ynet יודע שיש לא מעט ביטוחים ייעודיים עבור מסעדות ובתי קפה, ואף יודע שלא מעט חברות מציעות את אותן הביטוחים. כיצד אם כן ניתן לקבל החלטה מושכלת? ובכן כמובן שיש להיעזר ביועץ בתחום, אך גם ניתן לשים לב לפרמטר של מיגונים, ופה ניגש להרחיב. כל חברת ביטוח יכולה להציב תנאים מסוימים עבור עמידה בתנאי הביטוח. כך למשל אם מבקשים לבטח מפני נזקי אש, חברת הביטוח עשויה לחייב להתקן ספרינקלרים, ואם מבקשים לבטח מפני פריצה, ייתכן שתתקלו בצורך להתקין תריסי נעילה. מכאן שאם לא רוצים להיכנס להוצאות מיותרות רק כדי לעמוד בתנאי הפוליסה, רצוי לבדוק שהפוליסה הנבחרת אינה כוללת חריגות שמייקרות את סך ההתנהלות.

3 דגשים חשובים

לסיכום נציין שחשוב לעשות ביטוחים, אך גם חשוב לערוך שיעורי בית מקדימים. יש לוודא שנמנעים מכפל ביטוחים. יש לוודא מראש מהן האותיות הקטנות. יש לבחון כיצד מתנהלים ברגע האמת. יש לבדוק כיצד החברה נוהגת לשתף פעולה (כאשר מתעורר הצורך להפעיל את הביטוח), ויש לוודא שלא נשארים ללא ביטוח הכרחי, רק כי הייתם בטוחים שאותו סעיף נכלל בביטוח אחר. מסקנה? כאשר ההצלחה של העסק עומדת על הפרק, חובה להתייעץ עם מומחה בתחום.

נגישות