ספורט הוא המפתח לאורח חיים מאוזן: איך משלבים תפריט מגוון ואימוני כושר?

קיימים יתרונות רבים בביצוע פעילות גופנית באופן קבוע. בין היתר, מדובר בפעילות שתורמת רבות למצב הרוח ולדימוי העצמי, ומחזקת את הגוף ואת שריר הלב. יתרון נוסף ומשמח מאוד של פעילות גופנית, במיוחד עבור חובבי המתוקים, הוא שביצוע פעילות גופנית מאפשר לנו לאכול יותר. אנשים שמתאמנים באופן קבוע שורפים לא מעט קלוריות במהלך היום, גם בזמן מנוחה, כך שבאופן טבעי הם עשויים להרגיש רעבים יותר והם אכן יכולים לאכול יותר מאדם שאינו מתאמן כלל ומבלי להשמין – אפילו אם הם מרשים לעצמם להתפנק במאכלים "אסורים". אז איך נוכל ליצור לעצמנו אורח חיים מאוזן שגם משלב אימוני כושר וגם יאפשר לנו לאכול ליהנות מתפריט מגוון? כל הטיפים במאמר שלפניכם.

תקנו בגדי ספורט יפים

זה אולי נשמע מוזר, אבל מדובר באחד הדברים המעודדים ביותר שיש. לפעמים הדבר הקשה יותר בביצוע פעילות גופנית זה ללבוש את בגדי הספורט שלנו – או שאין לנו כאלה, או שהם מיושנים, בלויים ולא מחמיאים כך שהם ממש לא עושים חשק להתאמן. כשיש לנו בגדי ספורט יפים שאנחנו באמת רוצים ללבוש, הדבר עשוי לעודד אותנו להתאמן בהם. לדוגמה, תוכלו לרכוש גוזיית ספורט יפה ואיכותית עם טייץ תואם בצבע שאתם אוהבים, בשילוב עם נעלי ספורט חדשות ואתם מסודרים לאימון. השוק כיום מציע כמות לא מבוטלת של בגדי ספורט לנשים ולגברים, מכל הצבעים ומכל הגזרות, כך שאנחנו בטוחים שתמצאו פריטים שתאהבו.

קבעו ימים קבועים של אימונים

כוח הרצון לקום ולהתאמן הוא דבר שעבור חלק מאיתנו לא מגיע בקלות. לכן, אחד הדרכים להכריח את עצמכם להתעמל היא קביעת מועדים שבמהלכם יוגדר זמן האימון שלכם. ככל שהאימונים יהפכו יותר ויותר לחלק מהשגרה שלכם ולאחר שתתרגלו לבצע אותם בזמן שהקצבתם לעצמכם, ככל הנראה יהיה לכם קשה יותר לוותר עליהם.

 

 

תגדירו לעצמכם ארוחות שחיתות

ארוחות מושחתות המשולבות יחד עם אימונים ועם אורח חיים בריא, נקראות ארוחות "צ'יט" (מגיע מהביטוי הלועזי cheat meal). ארוחות אלה מאפשרות לכם לצאת ממגבלות התזונה שבחרתם לעצמכם – לדוגמה, אם אתם מקפידים על תזונה בריאה שדלה בפחמימות ריקות, ככל הנראה ארוחת הצ'יט שלכם תתבסס על פחמימות ומתוקים. ארוחת צ'יט מבצעים אחת לשבועיים לרוב, ומומלץ שלא לוותר עליהן כי הן משרתות מטרה פסיכולוגית חשובה. השחרור הרגעי והמבוקר הזה ממגבלות תזונתיות, יכול לאפשר לנו להתמיד בשגרה של אימונים ואורח חיים בריא לאורך זמן.

שלבו כמה שיותר ירקות בתפריט שלכם

זה אולי נשמע קלישאתי, אבל קלישאות הן בדרך כלל נכונות ובמקרה הזה הקלישאה נכונה כפליים וכדאי לאכול כמה שיותר ירקות בכל יום. אכילת ירקות מסייעת מאוד בשמירה על אורח חיים בריא ומאוזן, וזאת מפני שהירקות הם אומנם דלי קלוריות ודלי שומן, אך בו בזמן הם גם עשירים בסיבים תזונתיים, בוויטמינים ובמינרלים, כך שהם יכולים לשמור על תחושת השובע שלנו לאורח זמן ולהעניק לגוף שלנו רכיבים חיוניים. ההמלצה שלנו היא שתשלבו בתפריט שלכם ירקות לפחות מחמישה צבעים בכל יום, משום שלכל ירק יש יתרונות בריאותיים משלו. את הירקות ניתן לאכול טריים, מבושלים, מעורבבים יחד כסלט ואפילו תוכלו לשלב אותם בשייקים ובמיצים.

סיכום

לסיכום, אפשר ליהנות מ"חטאים" קטנים פה ושם, בין אם מדובר בשוקולד ובין אם במשולש פיצה, וזה אכן לא כזה נורא כל עוד נהנים מכל דבר במידה ושומרים באופן קבוע על ביצוע פעילות גופנית ועל תפריט בריא ומאוזן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות