בני 18 ומעלה: המשקאות האלכוהוליים שהכי מתאימים לשוקולד

אם אתם אוהבים מאד אלכוהול ושוקולד, יש סיכוי לא רע שלא תצטרכו לוותר על אחד מהם. רוצים לשמוע על שילובים מעניינים בין אלכוהול לשוקולד? הנה כמה אופציות שלא יוכלו להשאיר אתכם אדישים.

ויסקי

ויסקי אמנם נחשב למשקה אלכוהולי חריף עם טעמים חזקים ובולטים מאד, וזו בדיוק הסיבה שבגינה הוא הולך מעולה עם שוקולד. הוויסקי מעדן את הטעם המתוק והעז של השוקולד ובמקביל השוקולד עושה את אותה העבודה בדיוק, מעגן את הטעמים הגסים של הוויסקי. אגב, מי שכבר ניסה את השילוב הזה מעיד על כך שהשילוב המושלם הוא של וויסקי עם שוקולד לבן. זה במיוחד ילך טוב עם משקה כמו וויסקי סינגל מאלט איכותי שישתלב נהדר עם השוקולד המתוק.

יין

היין ידוע ביכולת שלו לנטרל טעמים, זה לא באמת משנה באיזה טעם מדובר. לכן אנשים מאד אוהבים לשתות יין עם דגים או בשר, מכיוון שהוא יודע לנטרל את הטעמים הגסים שלהם שמסרבים לעזוב אותנו גם שעות לאחר הארוחה. לכן גם השילוב של היין והשוקולד הוא מעולה, מכיוון שהוא יודע לנטרל את הטעם החד והגס של השוקולד ולאזן אותו. בנוסף, הטעם המתוק של השוקולד ידגיש את הטעמים המיוחדים של היין, שלפעמים מסתתרים קצת מאחור, כמו חמוציות ומרירות קלה.

טקילה

לטקילה יש טעם עשבי מאד והיא גורמת לתחושה חמימה מאד בגרון, לעיתים ממש לשריפה. לכן, הטקילה מתאימה במיוחד לשילוב עם שוקולד מנטה. שוקולד המנטה יצנן מעט את תחושת השריפה של הטקילה ויעדן אותה. בנוסף, הטקילה משתלבת נהדר עם הארומה הקרמית של השוקולד והיא תסייע לו להחליק הכי טוב שאפשר בגרון.

 

 

רום

גם השוקולד וגם הרום מגיעים אלינו מאותו מקום על הגלובוס, הקאריביים. זה אומר שהם יכולים להשתלב נהדר ביחד, במיוחד לאור העובדה ששניהם מושפעים באופן ישיר מהמקום שבו הם גדלים. המרכיב העיקרי ברום הוא קנה סוכר ופולי הקקאו שבשוקולד הולכים נהדר עם הטעם שלהם. המתיקות של השוקולד תחמיא מאד לזו שנמצאת גם ברום ותעדן אותו באופן כזה שהוא יחליק לכם בגרון בצורה מושלמת למדי  ויגרום לכם רק לרצות עוד ועוד.

בירה

לבירות בהירות, כמו למשל קרלסברג או קורונה, יש טעם מריר למדי והן אינן מאופיינות בגוונים מתקתקים כמו בירות כהות למשל. כאן השילוב בין השוקולד המתוק לבירה המרירה יבוא לידי ביטוי באופן הכי טוב. הבירה המרירה תעגן במעט את הטעמים הגסים והמתוקים של השוקולד ויחד עם זאת השוקולד עצמו יעדן את הטעמים המרירים שבבירה. אולי זה נשמע לכם קצת מוזר, אבל אנחנו בהחלט מזמינים אתכם לנסות את זה בבית.

עראק

טוב, האמת שאין צורך להרחיב במילים, מי שכבר טעם עראק מימיו יודע כמה מדובר במשקה קשוח שמשלב טעמים גסים מאד שלעיתים גורמים לתחושה של שריפה בגרון. אז הנה, כאן בדיוק נכנס לתמונה השוקולד. השוקולד יעדן מאד את הטעמים הגסים של העראק ויסייע לו לגלוש במורד הגרון בצורה חלקלקה למדי. גם כאן אנחנו ממליצים לכם לשלב את העראק עם שוקולד מנטה קריר ונעים שיעדן את התחושה החמימה שהעראק מותיר לנו בגרון. אגב, תוכלו גם לנסות את השילוב הזה עם שוקולד לבן, אנחנו בטוחים שלא תצטערו על כך.

לסיכום

אם אתם אוהבים אלכוהול ושוקולד גם יחד, יש בהחלט שילובים מעניינים שאתם יכולים לנסות בבית. הקפידו על אלכוהול איכותי ככל שניתן ואתם בהחלט בדרך לשילובים מעניינים שיאתגרו את החך שלכם.

נגישות