מדריך: איך לבחור ספק אינטרנט למסעדה?

תכנון יסודי, תקציב, אישורים מהרשויות השונות, מיקום טוב, שיווק מושקע, עובדים אמינים ורבי מוטיבציה וכמובן אוכל מצוין – כל אלה ועוד דרושים, עבור תפעול מסעדה מצליחה. מה לגבי חיבור אינטרנט? כן, גם זה דרוש ולא מדובר בהכרח בפרט שולי. כך בוחרים היטב, בספק איכותי למטרה זו:

אמינות ומוניטין

עוד לפני איכות וביצועים של חיבור האינטרנט, חיוני שהחיבור יהיה זמין עבורכם באופן רצוף ותקין. במילים אחרות, דרוש לפני הכול ספק אמין, אשר מספק את הסחורה בשוטף ושניתן לסמוך עליו, גם אם וכאשר יש תקלות או צורך בבירורים. נזכיר, כי חיבור אינטרנט עבור מסעדה, מתבטא בשני אופנים חשובים מאוד, כל אחד בפני עצמו. האחד, הוא ביכולת הצוות וההנהלה להתחבר לאינטרנט לצרכי עבודה. השני, הוא ביכולת הלקוחות להתחבר לאינטרנט אלחוטי בחינם, בזמן שהם ממתינים במסעדה שלכם.

תמיכה זמינה וזריזה

בעולם העסקים, שיבושים וסיבוכים טכניים שונים חייבים להיפתר במהירות האפשרית. לכן, חשוב לברר לגבי התמיכה הטכנית שמציע ספק אינטרנט. לשם ההמחשה – ספקית אינטרנט itc מציעה תמיכה כזו עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. שימו לב גם כיצד זמינה התמיכה. בדוגמה שהבאנו, מדובר על תמיכה טלפונית וגם דרך טופס פניה באתר הספק.

מדריך: איך לבחור ספק אינטרנט למסעדה?

תקשורת – איכות והיצע רחב

ספק אינטרנט מספק בעצם סוג בסיסי למדי (כיום) של שירותי תקשורת. לדוגמה,Itc  ספק אינטרנט פופולארי שהוא בחירה טובה מבחינה זו. אבל יותר מכך – רצוי לבחור בספק אשר מציע לא רק אינטרנט, אלא בכלל שירותי תקשורת רחבים לעסקים. ואכן, ITC מציעה מעטפת של שירותים כאלה מקצה לקצה – שירותים מנוהלים לקישוריות אינטרנט, אך גם הקמת, שדרוג ותחזוקת תשתיות רשת ארגונית והקמת רשת פרטית בין סניפי העסק. כך שעבודה עם ספקית אינטרנט מסוג זה, מבטיחה שאתם מכוסים גם אם וככל שצרכי התקשורת שלכם ישתנו ויתרחבו. למשל, אם תפתחו בשעה טובה סניף נוסף ותרצו להבטיח תקשורת מחשוב יעילה אך גם מאובטחת בין הסניפים.

ערכים מוספים

לגבי כל ספק אינטרנט שאתם שוקלים לעבוד איתו, כדאי לבדוק מה עוד הוא מציע, מעבר לשירותי תקשורת רגילים. בתור ספק  itcלמשל מציע לעסקים גם את שרות האבטחה אנטי ספאם iGuard. כמובן, אבטחה מהווה נושא מיוחד בפני עצמו בעולם המחשוב, אך זה הוא נושא אשר משלים היטב את החיבור לאינטרנט. הסיבה לכך, היא שתקשורת אינטרנט היא ערוץ מרכזי לנזקי אבטחה. כשם שהחיבור לאינטרנט מספק לכם גישה לאינספור אתרים ושירותים ברחבי העולם, כך הדבר גם בכיוון ההפוך – אינספור גורמים מרחבי העולם, יכולים לנצל חיבור אינטרנט בכדי לנסות ולתקוף (מחשב של) מסעדה שמחוברת אליו. תקיפה כזו, יכולה להתבטא אפילו בניסיון סחיטה – אין זה סוג התקפה נדיר ומוטב למנוע דברים כאלה מראש.

התמחויות

כאמור, ספקי אינטרנט עשויים להציע יותר מאשר חיבור לרשת האינטרנט בלבד. לכן, עוד נקודה חשובה היא לברר מה הוא המיקוד העיקרי או מה היא ההתמחות הראשית של אותו ספק. מבחינה מקצועית, האם הם מומחים בעיקר בתקשורת? מבחינת לקוחות, האם ועד כמה הם מתמקדים בשוק העסקי ומנוסים במתן שירותים ספציפית עבורו?

להשוות, לבחור ולנסות

בסוף תהליך הבחירה, תצמצמו את רשימת האפשרויות ותבחרו את הספק שנראה כמתאים לכם ביותר. כעת, יתחיל למעשה שלב נוסף, של הערכת הספק בפועל. במקרה הגרוע ביותר, תעברו לבא בתור ברשימה.

לסיכום

בחירה טובה של ספק אינטרנט למסעדה שלכם, תוסיף עוד אלמנט איכותי לתבשיל העסקי שלכם.

נגישות